Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

BUGÜN GAZETESİ 19.08.2010

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yeni bir yolsuzluk iddiasında bulundu.

Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun malvarlığında gösterdiği Akçalı Konut yapı Kooperatifi'nin memurlar için tahsis edilmesine rağmen Kılıçdaroğlu' nun buradan hisse aldığını ileri sürdü.

MEMURLAR İÇİN TAHSİSLİ Kılıçdaroğlu'nun 1997'de Akçalı Yapı Kooperatifi'ne üye olduğu bilgisini veren Gökçek, şunları kaydetti: "Akçalı Yapı Kooperatifi Ankara Büyükşehir Belediye çalışanlarının kurduğu bir kooperatiftir. Akçalı Yapı Kooperatifi'ne arazi Büyükşehir Belediyesi tarafından 657'ye tabi çalışanlara tahsis edilmiştir. Sözleşmede 'Ankara Büyükşehir Belediyesi ile SS Akçalı Arsa Konut Yapı Kooperatifi arasında aşağıdaki koşullarda bu sözleşme imzalanmıştır' diyor. Buna göre 6/1: Kooperatif üyeleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda çalışan 657 nolu yasaya tabi devlet memurluğundan oluşacaktır."

MALIMIZI GERİ VER Gökçek, "Kılıçdaroğlu Ankara Büyükşehir Belediyesi elemanı mı?" diye sordu. Birisinin kendisi adına aldığı tahmininde bulunan Gökçek, şöyle devam etti: "Bunlar sembolik fiyatlarla verilmiş. Sen Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne özel koşulla verilmiş olan bir kooperatif hissesini nasıl alır üstüne geçirirsin? Bunun hangi etik yanı var? Hangi yasal yanı var? Yasal yönünü söylesin! Şimdi Kılıçdaroğlu' na sesleniyorum! Belediyenin malını gel Belediyeye teslim et! Hani kul hakkı yemezdin! Hani yetim hakkı yemezdin? Hani başkasının hakkını tecavüz etmezdin! Kılıçdaroğlu' nun hayatı böyle. Hayatının her tarafı böyle! Havuzlu villası da böyle kooperatifi de böyle. Öteki kooperatifi araştırmadım dur bakalım ondan daha neler çıkacak?"

AKÇALI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

ORAK DAYANIŞMA GURUBUNUN NOTU

BU HABER İNTERNET ORTAMINDA YAYINLANMIŞ OLUP ORDAN ALINMIŞTIR.

CHP GENEL BAŞKANI KOOPERATİFİMİZ ÜYESİ OLDUĞU DOĞRUDUR.

KOOPERATİFİMİZE BÜYÜKŞEHİR MEMURLARI ORTAK OLMUŞLAR ANCAK DAHA SONRA HİSSE ALIMLARI İLE BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN YARIDAN FAZLASI ORTAKLIĞINI 3. KİŞİLERE DEVRETMİŞTİR. ŞU ANDA HER KESİMDEN OLUŞAN BİR YAPI MEVCUTTUR.

BİZLER MELİH BEYE ŞU SORUYU SORMAK İSTERİZ, 

KILIÇDAROĞLU' NUN ORTAK OLDUĞUNU BİLDİĞİNİZ BİR KOOPERATİF ALANINDA NEDEN BU KADAR YOĞUNLUĞU ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORSUNUZ,

 

ORTAKLARIN ÇIKARLARI İÇİN Mİ, KILIÇDAROĞLU' NUN MENFAATİ İÇİN Mİ YOKSA RANT ÇEVRELERİ İÇİN Mİ?

Pin It