Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

AKÇALI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

ORTAK DAYANIŞMA GURUBUNUN NOTU

Aşağıda, Yargıtay Genel Kurulunun kararını ve İcra İflas Kanunu 40. Maddesini görmekteyiz. Bu karar la 16 ortağımızın 2011 yılında yapılan olağanüstü genel kurulun bozulması için açılan davaya emsal teşkil ediyor.

Karar,

“Yerel mahkeme kararı, bozma kararı ile birlikte ortadan kalkıp hukuki geçerliliğini yitirmekte olup, bozulan karar sonraki kararın eki niteliğinde değildir. Bu nedenle bozma kararına uyulduktan sonra kurulacak yeni hüküm HMK’nun 297 maddesine uygun olarak oluşturulmalıdır.”

Şeklinde olup 2011 yılında yapılan genel kurul ve sözleşmenin bozulması için verilen Yargıtay kararı ile artık yerel mahkeme kararı askıya alınmış olduğunu göstermekte olup, sözleşmenin uygulamaya konulması ve onu dayanak göstererek yeni sözleşme yapma yasal değildir.

Bu açık ve itiraz hakkı olmayan kesin karar kooperatifimiz genel kurulu ile ilgili kararda da geçerli olduğunu söylüyoruz.

YÖNETİM KURULU, 2011 yılında yapılan genel kurul ve sözleşmenin geçerli olduğu iddiası ile ortakları yanıltmaktadır ve askıda alan karara uyulmadan işlemlerine devam etmektedirler.

 

Hem Çankaya Belediyesi hem de yönetim kuruluna dilekçelerle uyarıda bulunulmasına rağmen işlemi devam edilerek,

Yönetim kurulu ve Çankaya Belediyesi yasal olmayan bir tutum sergilemiş, suç işlemiştirler. İşlemeye de devam ediliyorlar.

 

Gerekli olması durumunda tüm ortaklarımızın yasal haklarını korunması için gereğini yapması dileklerimizle.

Pin It