Kullanıcı Oyu: 2 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
DEĞERLİ ARKADAŞLAR,

Kooperatif yönetiminin son yayınladığı mesajdan sonra bir çok arkadaş bu ne anlama geliyor diye sormaya başladı. Şehir Plancısı ortaklarımızla yaptığımız görüşme ile bizim gördüklerimizi şöyle sıralayabiliriz. 

Daha önce bilgi vermiş 1000 ve 5000 lik planların kısmı bozulma kararında teknik hata yapılmış bu bozulabilir ve iş uzar demiştik. Yayınlanan yürütme durdurma kararında teknik hata net olarak belirtiliyor.

Ancak planı kısmı olarak bozan aynı mahkeme Çap konusunda yürütmeyi durdurma kararı veriyor. Bu karar öncelikle bizim kooperatifimizi ne anlamda etkiliyor anlamış değiliz. 

Yönetim kurulu, www.akcali.org Web sitesindeki yazıları ile mahkeme kararına uyup plan değişikliği yapacak, ruhsatı yenileyecek, ardından mührü kaldırtacağız diyor. Biz bunu çok önceden söylemiş zaman kaybı olmasın istemiştik. Günaydın dememiz gerekiyor. 

Mahkeme kararı çelişki içeriyor. Çap hangi planlamaya göre isteniyor. Eski plana göre çap verilmiş ardından inşaat ruhsatı verilmiş, mahkeme planı kısmı olarak bozmuş, çap hangi plana göre verilecek konusunda çelişmiştir. Normalde mahkeme, Plan iptal olunca çapı ne yapacaksın demesi gerekirdi diye düşünüyoruz. 

Bir an önce artık kooperatifimiz, ortaklarımız lehine kararlar alınması dileklerimizle saygılar.

Cengiz Tekin
24.07.2020
Pin It