Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

SAYIN ORTAK, 

YÖNETİM KURULUNUN 01.02.2021 TARİHİNDE YOLLADIĞI MESAJA CEVAPLARIMIZDIR.

Yönetim Kurulunuz, 3381 üyemize Türkçe’ den nasibini almamış, ciddiyetsiz bir mesajı yollayarak ortaklarımızın keyfini kaçırmaya çalışmıştır. Alışagelmiş mesajlarınızdan biri olduğu için bunu yadırgamıyoruz.

Sürekli isimler verilerek hedef göstermeniz çok çirkin bir durum. Bizler kooperatif yönetiminden daha çok kooperatif haklarını savunduğuna ve hizmet ettiğine inanan ortaklarız. 

Unutmayın ki size rağmen bazı kazanımları  “bu kişilere itibar edilmemesi” diye hedef gösterdiğiniz kişiler sağlamıştır.  

Mesajınız, hak isteyen üyelere karşı yaptığınız faşizanca baskı olduğu gözükmektedir. 

İddia ettiğiniz, “İmar Planlarını Bozulmuş gibi göstermek” ne demektir? 

Mahkeme kararı grubumuzda yayınlandığı gibi kısmen kabul edilmiş kısmen de plan notları bozulmuştur. Bunu her defasında söylemekte ve kısa yoldan çözüm yolu önermekten yorulduk.

“KOOPERATIFIMIZE AIT IMAR PLANLARININ MAHKEME KARARLARI ILE IPTAL KARARLARI KALDIRILMISTIR.  PLANLARIMIZ YURURLUKTEDIR.”

Bu cümle ne anlama geliyor, anlamak mümkün değildir. Madem planlar yürürlükte, neden inşaata devam edilmiyor? Hala neden yaptığınız kusurları “inşaatları mühürleten grup” diye ortaklarımızın üzerine yüklenmeye çalışılıyorsunuz.

Mesajda, “MAHKEME KARARINDA KISMEN IPTAL EDILEN BAZI PLAN NOTLARININ NUMARALARI YANLIS YAZILDIGINDAN, BU KONUDAKI MADDI HATALARIN DUZELTILMESI TALEPLI ITIRAZIMIZA AIT MAHKEME (DANISTAY) KARARININ SONUCU BEKLENMEKTEDIR.” Diyerek çarpıcı bir durum yarattınız.

Bu söylemle siz bir üstteki iddianızı yalanlamış oluyorsunuz. Bunun farkında değil mısınız? Demek ki planlar yürürlükte değil, siz bilinçli bir şekilde algı yanıltması yapıyorsunuz. İki cümlede dahi çelişiyorsunuz. Neden süreci beklemeden yapmanız gerekeni, mahkeme kararını uygulamayı düşünmüyorsunuz?

“MADDI HATALARIN DUZELTILMESI KARARI DA ALINDIKTAN SONRA, HUKUKI SUREC TAMAMLANMIS OLACAK VE INSAATLARIMIZ BASLAYACAKTIR.” 

Bu sözlerden de somut bir sonuç çıkarmak mümkün değildir. 2019 yılı genel kurulunda “inşaatlarımız iki ay içinde başlayacak” sözüne benziyor. İki aylar bitmiyor.

Kararı veren mahkeme plan notlarında maddi hata yapıldığını başka bir kararında kabul ediyor. Ancak iptal edilen plan notlarının neler olduğunu meclis kararında yazıldığı şekli ile karara geçilmiş olduğunu ve sonucu değiştirmeyeceğini de ifade ediyor. Bunu biliyorsunuz.

Yukarıda ki ifadeyi açmaya çalışalım; 

Maddi hata düzeltilmesi plan notlarının sıralamasının doğru yapılması anlamı taşır. Maddi hata düzeltilir ise Plan notları yargı kararı doğrultusunda düzeltilmeden elbette planlar yürürlükte olmayacaktır. Siz nasıl inşaata hemen başlanacak imasında bulunuyorsunuz? 

Danıştay, Kararı bozarsa yeniden yerel mahkemenin yeni kararı beklenecektir.

Başka bir olasılık, kararda iptal edilen plan notları açıkça yazılmıştır, bu nedenle sıralamanın düzeltilerek kararı onaylanması durumudur.

Her durumda da plan notları düzeltilmesi ve meclis kararları ile onaylanması gerekmiyor mu? Gerekiyor. Öyle ise ne bekliyorsunuz? 

Belli ki Danıştay, Kararı tamamen bozar ve eski plana dönülmesine olanak sağlanır beklentiniz vardır! Buna bir şey diyemeyiz. 

Kısa sürede inşaatlara başlama söyleminiz afaki bir söylem olmuyor mu? Bunun izahı biz ortaklara yapılması gerekmez mi? Gerekir tabi ki ancak yok ki izah edebilecek söyleminiz, nasıl yapasınız değil mi? 

Bilinçli şekilde haksızlık yaparak, üyeleri suçlayarak günü kurtarma amacınız olunca ancak bu kadarını yapılabiliyorsunuz. 

Yoksa bir sürpriz yaparak bizim istediğimiz gibi mahkeme kararına uyup plan notlarını düzelterek hem Büyükşehir hem de Çankaya belediyesi meclisinde onaylatmayı mı düşünüyorsunuz? Keşke yapıp kooperatifimizin yol almasına olanak tanısaydınız.

Bu sorulara cevap bulmak için kâhin olmak gerekiyor, kafalarınızın ardında ne düşünceler var, ne hesaplar var hiçbir üyemiz bilmiyor. Yazık ama çok yazık. 

Başka bir tespitimiz,

“ORTAKLARIMIZDAN ADI GECEN SAHISLARA ITIBAR EDILMEMESI HUSUSUNU SAYG ezILARIMIZLA ARZ EDERIZ.” 

Diyorsunuz. (cümle yazım hatası düzeltilmeden konmuştur)

Evet, sayın ortaklarımız bize itibar etmesin, yönetim kuruluna itibar edilsin isteriz. 

Ama bu ortaklarımızı, dolayısı ile kooperatifimizi düşünmeyen görüntünüzle nasıl olacak. Eminiz ki konuya vakıf olan hiçbir ortağımız size itibar etmiyor, güvenmiyor. Siz bunu düşünemezsiniz ama önerimiz yine siz, siz olun hayal ama 3381 kişinin kucaklaşmasını sağlamayı bir düşünün! 

Son önerimiz, yazdığınız mesajı önce bir okuyun, ne anladığınızı bir yorumlayın, mesajda ne gibi hatlar var kontrol edin ve ondan sonra mesaj yollayın. Hiç değilse bu konuda üyelerinize saygılı olun.

EĞER ORTAKLARI DAHA NASIL BIKTIRIZIZ DÜŞÜNCESİNDEN VAKTINIZ KALIRSA, ORTAKLAR, HAKKINIZDA NE DÜŞÜNÜYOR BİR DÜŞÜNÜN! 

BU KADAR ÇOK ORTAĞIN İSTEMLERİNİ GÖZ ARDI EDEREK ONLARI HAKSIZ YERE SUÇLAYARAK, ONLARIN AHLARINI ALARAK YATAĞINIZA HUZUR İÇİNDE GİREBİLİYORMUSUNUZ, BİR DÜŞÜNÜN. 

UMARIZ YAPTIĞINIZ HAKSIZLIKLARI GELECEKTE HATIRLAYIP KAHROLMAZSINIZ.

HİÇ UMUDUMUZ YOK AMA UMARIZ BİR GÜN BİZİM İYİ NİYETLE YAPTIĞIMIZ ÖNERİLERİMİZİ ANLAYABİLECEK DURUMA GELBİLİRSİNİZ…

Diyerek sizi; sorumluluk taşımaya, kooperatifimizin geleceğini karartmamaya, ortaklarınızı düşman değil hakkını almaya çalışan dost olarak görmeye davet ediyoruz.

Pin It